Free Sanalkart

Free Sanalkart internet ve telefon alışverişleriniz için en rahat ve güvenli seçenek!

Free Sanalkart'a ücretsiz sahip olmak için;

SANAL + boşluk + kartınızın son 4 hanesini yazarak 5990'e SMS atabilir,

Akbank İnternet'ten hemen oluşturabilirsiniz.

  • Limitinizi asıl kart limitinize bağlı olarak kendiniz belirleyebilir,
  • Harcamalarınızdan chip-para kazanabilir,
  • Free'ye özel taksit olanaklarından yararlanabilir,
  • İnternet alışverişlerinizi hesap özetinizde kolayca takip edebilir,
  • Yurtdışı sitelerdeki internet alışverişlerinizi tercihinize göre TL, USD veya Euro olarak ödeyebilirsiniz.


Nasıl Free Sanalkart sahibi olunur?

Free Sanalkart'ınızı, mevcut Free kartınıza bağlı olarak Akbank İnternet'e giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Sanalkartlarım adımından ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Free Sanalkart Nasıl Kullanılır?

Free Sanalkart, sadece telefon ve internet kullanımı için yaratılmış, fiziksel olarak basılmayan bir kredi kartıdır. Sanalkart limiti sadece internet ve telefonla alışveriş işlemleri için yükseltilip sonra sıfırlanan özel bir limittir, bu nedenle çalınmaya veya kötü niyetli kullanıma imkân tanımaz.

Free Sanalkart'ınız, Free kredi kartınıza bağlı olarak oluşturulur. Öncelikle, Sanalkart'ınızın bağlı olmasını istediğiniz Free kartınızı seçmelisiniz.

Free Sanalkart, basılı bir kart olmadığından size fiziksel bir kart ulaştırılmayacak, ancak size bir kart numarası ve güvenlik kodu tahsis edilecektir. Böylece alışverişiniz sırasında Free bilgileriniz tamamen güvende olacaktır.

Kartınız ilk aşamada "0" limitli olarak oluşturulur.

Yapmak istediğiniz alışveriş tutarı kadar limiti, asıl Free kartınızdan Free Sanalkart'ınıza aktararak oluşturabilirsiniz.

Limit güncellemelerinizi Akbank İnternet/Sanalkart Limit Değişiklik adımı ile yapabilirsiniz.

Limitinizi 2 şekilde oluşturabilirsiniz:

"Limitim Harcadıkça Azalsın" seçeneğini tercih ederseniz, Sanalkart'ınıza aktardığınız limit tutarı yaptığınız harcamalar tutarında azalır. Örnek: Asıl kartınızdan Sanalkart'ınıza 1.000 TL limit aktararak 250 TL'lik bir alışveriş yaptınız. Sonrasında kartınıza ödeme yaptığınızda yapılan ödeme asıl kartınızın limitine eklenir, ancak Sanalkart limitiniz 750 TL olarak kalır. Sanalkart limitinizi tekrar 1.000 TL'ye tamamlamak için yeniden asıl kartınızdan Sanalkart'ınıza limit aktarımı yapmanız gerekir.

Kartınızdan talimat vererek yaptığınız ödemeleriniz varsa, Sanalkart'ınızı rahatça kullanabilmek için "Limitim Sabit Kalsın" seçeneğini tercih edebilirsiniz. Örnek: Asıl kartınızdan Sanalkart'ınıza 1.000 TL limit aktararak 250 TL'lik bir alışveriş yaptınız. Ekstreniz kesildikten sonra kartınıza ödeme yaptığınızda, yapılan ödeme ile Sanalkart limitiniz tekrar 1.000 TL'ye tamamlanır.

Alışveriş işlemleriniz için gerekli CVV2 ve son kullanım tarihi bilgilerine Akbank Bireysel İnternet Şubesi/ Sanalkart Bilgi Görüntüleme ekranını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Alışveriş işleminiz sonrasında kartınızda kalan ve kullanmayacağınızı düşündüğünüz limitinizi Bireysel İnternet Şubesi/Sanalkart Limit Değişiklik adımı ile tekrar asıl Free kartınıza aktararak sıfırlayabilirsiniz.

Free Sanalkart'ınızı sadece internet ve telefon kanalıyla yaptığınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Free Sanalkart'ınızı 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak iptal ettirebilirsiniz.

Free Sanalkart tamamen ücretsizdir.

Free kartınız yoksa başvurmak için tıklayınız.

5990 kısa servis numarasına katılım için gönderilen SMS’ler; operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kampanya süresince kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.