Akbank Direkt Öde

Akbank Direkt Öde

Akbank Direkt Öde cüzdanınızı hafifletiyor!

Akbank Direkt Öde ile kredi kartı taşımanıza gerek olmadan, alışverişlerinizi cep telefonunuzdan hızla ve kolayca ödeyebilirsiniz. Dünyanın her yerindeki temassız özellikli (NFC) POS cihazlarında, kartsız ödeme kolaylığını yaşamak için tek yapmanız gereken, Akbank Mobil ’e girip kartlarınızı Akbank Direkt Öde’ye tanımlamak.

Üstelik 250 TL altındaki işlemlerinizde şifreye ve imzaya da gerek yok!

Akbank Dşrekt Öde fonksiyonunu içeren Akbank Mobil’i ücretsiz indirmek için aşağıdaki ikona tıklayabilirsiniz.

Akbank Direkt Öde Özellikleri ve Önemli Bilgiler

 • Akbank Direkt Öde’yi Akbank Mobil uygulamasını Android* işletim sistemli ve NFC özellikli telefonlarda kullanılabilmektedir.
 • Akbank Direkt Öde ayrı bir uygulama olmayıp, Akbank Mobil uygulaması içinde var olan bir mobilden temassız ödeme yöntemidir. Akbank Mobil uygulamasının güncel versiyonunun kullanılması, Akbank Direkt Öde ile temassız ödeme işlemi yapabilmek için yeterli olacaktır. Herhangi bir ek onay süreci olmadan, anında kullanıma başlanabilecektir.
 • Kartınızı Akbank Direkt Öde’ye tanımlamak için, Akbank Mobil uygulamasının içindeki Akbank Driekt Öde menüsünden “Kart Ekle” adımını izleyebilirsiniz.
 • Tüm Akbank bireysel kredi ve banka kartları ile şahıs şirketlerine tanımlı tüm bireysel ve ticari Akbank banka ve kredi kartları Akbank Direkt Öde işleminde kullanılabilecektir. Mobil ödeme için kaydedilecek fiziki kartın temassız özellikli olma zorunluluğu yoktur, tüm kartlar mobilden ödeme için eklenebilecektir.
 • Sanal kartlar ve ek kartlar Akbank Direkt Öde’ye tanımlanamayacaktır.
 • Maestro kartlar, mobil ödeme için kullanılamadığından; Maestro kartı olan müşterilerimizin Akbank Direkt Öde’yi kullanmak için kartlarını yenilemeleri gerekmektedir.
 • Mobilden temassız ödeme için; Akbank Mobil uygulamasının tek şifre konumunda, telefonun ekran ışığının ve bildirim ayarlarının ise açık olarak kullanılması gerekmektedir. Her ödeme işlemi öncesinde Akbank Mobil’e giriş yapılmasına veya kartlar mobil ödeme için eklendikten sonra telefonun internet bağlantısına ihtiyaç olmayacaktır.
 • Akbank Mobil’deki tek şifre özelliğinin silinmesi durumunda ödeme işlemi yapılamayacaktır.
 • Akbank Direkt Öde için ek bir ücret/komisyon uygulanmamaktadır.
 • Ödeme işleminde kullanılan kredi/banka kartına tanımlı kampanyalardan, mobilden temassız ödeme yapıldığında da yararlanılabilecektir.
 • Mobil ödemede kartın limiti doğrultusunda işlem yapılabilecek olup; 250 TL altındaki işlemler için kart şifresi kullanmadan, 250 TL üzerindeki işlemler için ise POS’a temassız ödemede kullanılan kartın şifresi tuşlanarak işlem yapılabilecektir. Yurtdışındaki bazı ülkelerde sadece 250 TL muadilinin altındaki işlemler temassız yapılabilmektedir. Bu nedenle ülke bazlı düzenlemeler nedeniyle temassız işlem limitleri daha az olabilmektedir.
 • Mobil cihazın internet bağlantısı olmadığı durumlarda temassız ödeme işlemi yapılabilecektir. Müşterilerimizin yapabilecekleri şifresiz işlem adedinin azalması durumunda uygulama üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ödeme işleminden sonra işlem detayını içeren bir bildirim telefonunuza gönderilecektir.
 • Akbank Direkt Öde ile Chip Para/Mil Puan kullanımı yapılamayacak olup, kazanılan Chip Para/Mil Puanın kullanımı fiziki kartlarla yapılmaya devam edecektir.

*Mobilden temassız ödeme özelliği, işletim sistemi Android 5.0 ve üzeri versiyona sahip ve NFC özellikli telefonlarla kullanılabilecektir.